top of page

Wrocław dołącza do awangardy Smart City wchodząc w zasięg sieci LoRaWAN

W sierpniu 2018 przedstawiciele władz Wrocławia podpisali z jednym z operatorów telekomunikacyjnych list intencyjny, którego przedmiotem jest objęcie terenu miasta siecią LoRaWAN dla potrzeb Smart City.

W kwietniu bieżącego roku Wrocław, jako pierwsze miasto w Polsce ukończyło projekt badawczy, który pozwolił w łatwy sposób naprowadzić autobus turystyczny na najbliższe wolne miejsce parkingowe. W ramach testów zamontowano 52 sensory na parkingach czasowych (postój do 15 minut) oraz parkingach odstawczych (postój nieograniczony).

 

Parkingi które zostały objęte testem zlokalizowane są w okolicach centrum miasta i największych atrakcji turystycznych, m.in. ZOO.

 

Do projektu została wykorzystana sieć LoRaWAN, która ma bardzo niskie zużycie energii, pozwala łączyć się oddalonym od siebie urządzeniom z Internetem. Efektem współpracy jest aplikacja mobilna, która umożliwia wyszukanie najbliższego parkingu oraz określenie ceny i dystansu.

 

Szacuje się, że dzięki takim projektom wydajność parkingów będzie większa, zwiększy się również płynność ruchu na drogach i zmniejszy emisja spalin – jedna trzecia ruchu samochodowego w miastach generowana jest przez pojazdy szukające wolnego miejsca parkingowego.

Gratulujemy mieszkańcom Wrocławia dołączenia do elitarnego grona miast wykorzystujących technologię LoRaWAN dla polepszenia warunków życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii LoRaWAN (i nie tylko), zapisz się na szkolenie Wireless Day 2019 organizowane przez JM elektronik sp. z o.o.

 

Więcej informacji i zapisy dostępne pod linkiem>>

Wireless Day 2019 1800 2.jpg
bottom of page