top of page

Milesight
EM310-UDL

em310-udl.png

Sensor przeznaczony do wykonywania ultradźwiękowych pomiarów odległości. Posiada on certyfikat IP67, umożliwiający mu bezpieczną pracę nawet w warunkach, gdzie narażony jest na kontakt z wodą lub pracę w zapylonym środowisku. Zakres temperatury pracy urządzenia wynosi od -15℃ do +60℃.
 

Urządzenie do pomiarów odległości wykorzystuje dwa czujniki ultradźwiękowe, które wykrywają odległość w zakresie od 3 cm do 450 cm z rozdzielczością 1 mm (do 30 mm od czujnika). Czujnik posiada dokładność opisaną wzorem (1+0.3%*S), gdzie S odpowiada za odległość. Szerokość wiązki ultradźwiękowej operuje w granicach 20%.

Zasilanie sensora Milesight EM310-UDL zapewniają dwa ogniwa ER17505, wykonane w technologii litowo-tionylowej, które przy 10-minutowych odstępach pomiaru oraz przy 20 wysyłkach danych dziennie, zapewniają prace urządzania nawet przez 10 lat. Dzięki zastosowaniu ogniw bateryjnych, urządzenie można w łatwy sposób zamontować w odpowiednim miejscu niezależnie od infrastruktury energetycznej.
 

Sensor posiada niewielkie wymiary 111 × 62 × 40 mm ułatwiające jego montaż. Konfiguracja oraz sterowanie urządzeniem odbywa się przy pomocy aplikacji Milesight ToolBox, z  wykorzystaniem technologii NFC. Możemy w niej między innymi wybrać różne tryby pracy, w tym okresowe próbkowanie i transmisje progowe. Interwał pomiaru czujnika można ustawić dla różnych okresów, a w trybie progowym można ustawić górną i dolną granicę.
 

Łącząc Milesight EM310-UDL w sieci LoRaWAN z systemem ostrzegania możemy uzyskać niezwykle prosty w obsłudze, niemal bezkosztowy w utrzymaniu i niedrogi w instalacji system ostrzegawczy przed wystąpieniem ryzyka powodzi błyskawicznej, przelania się zbiorników oczyszczalni, przepełnienia systemu kanalizacji itp.

To urządzenie idealnie sprawdzi się w takich aplikacjach jak:

  • pomiar poziomu wody w rzekach,

  • sprawdzanie poziomu zapełniania koszy na śmieci,

  • sprawdzanie zajętości miejsc parkingowych.
     

Informacja katalogowa i możliwość zakupu>>

bottom of page