top of page

Milesight
VS121

vs121.png

Firma Milesight wprowadziła na rynek czujnik pracujący w sieci LoRaWAN VS121, zliczający ilość osób znajdujących się w pomieszczeniu, na podstawie wbudowanej kamery wyposażonej w Sztuczną Inteligencję. AI pozwala wykluczyć przedmioty, roboty, wózki uzyskując według testów producenta VS121, 98% dokładności obliczeniowej.

 

Urządzenie wyróżnia także transmisja danych sieci LoRaWAN, co pozwala na zupełnie nowe scenariusze użycia:

  • w galeriach handlowych,

  • na peronach,

  • w halach produkcyjnych,

  • na koncertach plenerowych,

  • wszędzie tam, gdzie istotna jest kontrola ilości osób lub wykrycie obecności człowieka.

 

Kamera VS121 wyposażona jest w matrycę CMOS o rozdzielczości 2 megapikseli oraz obiektyw o zmiennej ogniskowej, co umożliwia dostosowanie sensora do różnych wymagań związanych z odległością obiektów od kamery. Dzięki temu sensor może być stosowany zarówno do monitoringu małych pomieszczeń, jak i obszarów o dużych wymiarach (maksymalnie do 78m²).

Sensor wykorzystuje technologię WDR, która pozwala na uzyskanie obrazu o dużej dynamice. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie szczegółów, zarówno w słabym, jak i intensywnym oświetleniu, czy o zmiennej dynamice. Dodatkowo, Milesight VS121 posiada funkcję DNR (Digital Noise Reduction), która redukuje szumy na obrazie, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszej jakości zapisu. Pole widzenia kamery wynosi 190° horyzontalnie oraz 112° wertykalnie.

 

VS121 może pracować w bardzo szerokim zakresie temperaturowym od -5°C do 55°C, a zasilany jest z portu USB typu C. Wyposażony jest również w technologię Wi-Fi, dzięki której możliwe jest zdalne konfigurowanie urządzenia. Użytkownik może więc samodzielnie wybrać, czy dane o ilości osób chce transmitować poprzez sieci Wi-Fi czy LoRaWAN.

Sensor VS121 wyposażono w opcje ustawienia niebezpiecznej strefy. W przypadku naruszenia jej przez człowieka, będzie wyzwalany alarm. Dzięki takiej technologii sensor idealnie sprawdzi się do monitorowania niebezpiecznych stref np. na halach produkcyjnych czy na peronach.

 

Czujnik, dzięki transmisji danych w sieci LoRaWAN może być zintegrowany z systemem bezpieczeństwa maszyn przemysłowych, które będą zatrzymywane, gdy sensor wykryje obecność człowieka w strefie zamkniętej lub też gdzie w wyniku wtargnięcia człowieka zostanie wyzwolony sygnał alarmowy na semaforze. VS121 może zostać również umieszczony przy taśmie produkcyjnej czy sortowej, gdzie będzie monitorowana liczba aktualnie pracujących osób, co może umożliwić dostosowanie prędkości transportu do liczby operatorów.

 

Sensor VS121 posiada możliwość ustawienia 16 niezależnych regionów, w których będzie wykrywał obecność lub które będą wyłączone z wykrywania obecności. Świetnie sprawdzi się to w aplikacjach dla Open Space, gdzie możliwe jest monitorowanie stanu zajętości biurek oraz krzeseł.

 

Zastosowanie LoRaWAN otwiera zupełnie nowe możliwości zastosowania VS121 w środowisku przemysłowym (gdzie sieć Wi-Fi jest zbyt narażona na zakłócenia) i na duże odległości, gdzie nie można zapewnić sygnału np. Wi-Fi. LoraWAN doskonale sprawdzi się jako sieć transmisji danych o liczbie uczestników koncertów plenerowych czy meczy. Wystarczy, że kilkoma sensorami VS121 pokryjemy pas wejściowy na teren imprezy masowej, aby znać precyzyjnie liczbę uczestników.

Informacja katalogowa i możliwość zakupu>>

bottom of page