top of page

Milesight
EM300-TH

em300-th.png

Zaawansowany czujnik temperatury i wilgotności powietrza, który pozwala na bieżące monitorowanie tych parametrów. EM300-TH jest w pełni zgodny z siecią LoRaWAN, co umożliwia łatwą integrację z istniejącymi systemami Smart Home.

 

Czujnik temperatury dokonuje pomiarów w zakresie od -30℃ do +70℃, czujnik wilgotności prowadzi pomiary od 0% do 100%. Dokładność tego urządzenia to ±0.3℃ dla mierzonej temperatury o wartościach dodatnich i ±0.6℃ dla mierzonej temperatury o wartościach ujemnych oraz ±3% dla mierzonej wilgotności powietrza (dla wartości poniżej 10% i powyżej 90% dokładność spada do ±5%).

Sensor EM300-TH posiada funkcję alarmową, która ostrzeże nas o przekroczeniu zadanych wartości temperatury i wilgotności powietrza. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy mieć kontrolę nie tylko nad komfortem, ale i bezpieczeństwem. Alarm ostrzeże nas o ryzyku zamarznięcia instalacji, czy też awarii centralnego ogrzewania. Funkcjonalność sensora możemy także wykorzystać do kontroli użytkowników czy nie przegrzewają pomieszczeń wbrew zasadom oszczędzania energii.
 

Urządzenie posiada również certyfikat IP67, co potwierdza że może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, a nawet – przez pewien czas – w zanurzeniu.
 

Czujnik zasilany jest przy pomocy wymiennej baterii ER18505 o pojemności 4000mAh, co umożliwia pracę sensora przez nawet 5 lat.

EM300-TH można wykorzystać w następujących zastosowaniach:

 • W węzłach wodno-kanalizacyjnych do wykrywania ryzyka zamrożenia instalacji (alarm niskiej temperatury);

 • W węzłach i wymiennikowniach centralnego ogrzewania do wykrycia rozszczelnienia instalacji CO (alarm wysokiej temperatury i wilgotności);

 • W budynkach użyteczności publicznej, w szczególności wyposażonych w stare instalacje centralnego ogrzewania, gdzie regulacja temperatury w pomieszczeniach odbywa się z wykorzystaniem termostatów założonych na kaloryferach:

  • do kontroli, czy w dniach bez pracy urzędu czy szkoły obniżono w pomieszczeniach temperaturę na termostatach;

  • celem kontroli temperatury, czy pomieszczenia nie są przegrzewane lub niedogrzane;

 • W galeriach handlowych i w biurach – do wielostrefowego i precyzyjnego pomiaru temperatury (instalacja nie wymaga kucia ścian);

 • W obiektach muzealnych oraz zabytkowych – do niezależnej kontroli parametrów temperatury i wilgotności dla cennych zbiorów lub pomieszczeń;

 • W szpitalach – do indywidualnej i precyzyjnej kontroli temperatury w salach operacyjnych, zabiegowych czy SOR;

 • W systemach Smart Home i Smart Building – jeśli ich dostawcy zdecydują się na wykorzystanie korzyści, jakie daje sieć LoRaWAN.

 

Konfiguracja EM300-TH wykonywana jest przy pomocy NFC i aplikacji Milesight ToolBox.

Informacja katalogowa i możliwość zakupu>>

bottom of page