top of page

Testy trackerów Abeeway w oparciu o sieć Helium

Liczba lokalizatorów w Europie i Ameryce Północnej przekroczyła już 11 milionów - bardzo prawdopodobne jest, że sprawdzą się przewidywania>> i w ciągu najbliższych 5 lat liczba ta wzrośnie do 28 milionów sztuk.

JM elektronik przykłada do tego wzrostu swoją cegiełkę wprowadzając do oferty trackery oparte na połączeniu technologii GPS z LoRaWAN - lokalizatory Abeeway (Actility). Urządzenia te posiadają dwa odbiorniki GPS, jeden z profilem energooszczędnym, a drugi precyzyjny (GLONASS).

Transmisja LoRa jest o wiele trudniejsza do zakłócenia niż sieć GSM. Na terenie Unii sprzedaż urządzeń do zakłócania GMS jest legalna, nielegalne jest ich wykorzystanie. 

Sieć LoRaWAN można bardzo łatwo zbudować, także w miejscach z niedostępnym sygnałem GSM, korzystając z alternatywnych źródeł dostępu do Internetu. Ten właśnie projekt – Helium (LongFi) - w ramach którego działa już na świecie blisko milion hotspotów ma kluczowe znaczenie w rozpowszechnieniu się technologii GPS+LoRaWAN. To właśnie dostępność otwartej sieci pozwala swobodnie korzystać z dobrodziejstw połączenia technologii LoRaWAN i GPS do śledzenia pojazdów.

Pracownicy JM elektronik przetestowali w praktyce urządzenie Abeeway Industrial Tracker V2, a trasa jaką pokonali wynosiła ok 30 km i wiodła z Gliwic do Piekar Śląskich. Podczas testu lokalizator został umieszczony na siedzeniu pasażera. 

Poniżej zamieszczamy mapę z wynikami testu, a po szczegółowy opis znajdą Państwo pod linkiem>>

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Portalu zakupowego B2B firmy JM elektronik, gdzie znajdą Państwo trackery firmy Abeeway>>, bramki dostępowe firmy Kerlink>> a także czujniki firmy Adeunis>>.

HeliumTracker5.png
bottom of page