top of page

Kontroluj poziom CO2 dzięki
Adeunis Comfort CO2 pracującemu
w sieci LoRaWAN

Niniejszym, za firmą Adeunis prezentujemy case-study z wykorzystania czujników działających w sieci LoRaWAN do kontroli stężenia poziomu CO2 w szkołach we Francji.

We Francji monitorowanie jakości powietrza w przedszkolach i szkołach podstawowych jest obowiązkowe od 2018 r. Od 2020 roku do tych szkół dołączyły szkoły średnie oraz szkoły wyższe. 

 

Najnowszy z czujników, Adeunis Comfort CO2 (ARF8373AB) został wybrany przez władze francuskiego regionu Owernia-Rodan-Alpy do zainstalowania w szkołach w celu kontroli jakości powietrza w pomieszczeniach. 

Adeunis Comfort CO2 to urządzenie umożliwiające wykonanie pomiarów zawartości dwutlenku węgla w powietrzu, temperatury oraz wilgotności. Wyposażone jest w wskaźnik świetlny oraz w przycisk ostrzegawczy, który może służyć jako wyzwalacz alarmu. Adeunis Comfort CO2 posiada automatyczną lub ręczną kalibrację CO2 oraz możliwość zarówno zdalnej jak i lokalnej konfiguracji. Zastosowanie czujników Adeunis pracujących w sieci LoRaWAN nie wymaga prowadzenia przewodów zasilających, dzięki zasilaniu bateryjnemu (bateria litowo-tionylowa) wystarczającemu nawet na wiele lat pracy.

Uruchomienie systemu czujników nie wymaga prowadzenia żadnych prac budowlanych, co ma szczególne znaczenie w obiektach użyteczności publicznej, które muszą być dostępne niemal każdego dnia, jak ma to miejsce w przypadku przedszkoli, szkół i uczelni.

Władze regionu Owernia-Rodan-Alpy zdecydowały się na wykorzystanie technologii LoRaWAN do tego projektu m.in. ze względu na zasięg liczony w kilometrach, doskonałą propagację i odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, pozwalające na pracę w gęstej zabudowie, oraz pracę w otwartym paśmie bez ponoszenia opłat abonamentowych.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Portalu zakupowego B2B firmy JM elektronik, gdzie znajdą Państwo czujniki firmy Adeunis, w tym przedstawiony powyżej Adeunis Comfort CO2>>

Adeunis Comfort CO2 w szkole.jpg
Adeunis Comfort CO2.png
bottom of page