top of page

Bramki Kerlink w sieci LoRaWAN
na morskiej farmie wiatrowej
na Morzu Północnym

Sieć LoRaWAN została wykorzystana w obszarze Morza Północnego do podniesienia bezpieczeństwa w rejonie. Projekt łączności opartej na LoRaWAN obejmuje producentów energii na morskich farmach wiatrowych, spedytorów wraz z ich statkami, szereg firm i mieszkańców regionu. LoRaWAN zapewnia wymianę najważniejszych informacji z systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i monitoring warunków pogodowych. W tym projekcie sensory prywatne, publiczne i udostępniane komercyjne współdziałają ze sobą w oparciu o LoRaWAN.

Gateway LoRaWAN Kerlink Wirnet iStation zostały zainstalowane na turbinach wiatrowych. Dzięki temu dane zebrane z czujników są przesyłane na serwer, gdzie użytkownicy mogą je pobrać i zwizualizować. Dzięki temu możliwe jest korzystanie:

  • z różnych aplikacji bezpieczeństwa, takich jak systemy poszukiwawczo-ratownicze;

  • kamizelek ratunkowych o precyzyjnych możliwościach lokalizacyjnych;

  • sygnalizatorów ostrzegawczych;

  • trackerów boi;

  • a także na monitorowanie klimatu i pogody oraz śledzenie zasobów za pomocą bram rozłożonych na statkach kontenerowych.

 

Jest to kolejne, ciekawe zastosowanie technologii LoRaWAN, które wpływa na poprawę bezpieczeństwa ludzi. Powyższy case pokazuje, że tylko ludzka wyobraźnia nas ogranicza w wykorzystaniu technologii LoRaWAN.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Portalu zakupowego B2B firmy JM elektronik, gdzie znajdą Państwo bramki dostępowe firmy Kerlink>> , czujniki firmy Adeunis>>, a także trackery, nadajniki firmy Abeeway>>.

Case Morze Północne 1.jpg
bottom of page