top of page

Zastosowanie LoRaWAN w Smart Home

Szwedzka firma Sensative, rozpoznawalna na rynku dostawców innowacyjnych rozwiązań typu Smart Home zmodyfikowała czujniki stosowane w swoich aplikacjach. Czujniki opracowane przez firmę Sensative wyróżniają się wysoką estetyką wykonania, bezinwazyjnym montażem i łatwością instalacji. Czujniki Sensative są popularne wśród architektów, ponieważ nie rzucają się w oczy, przez co nie zaburzają estetyki wnętrz.

W ostatnim czasie powstała rodzina czujników Strips, w której do komunikacji bezprzewodowej wybrano sieć LoRaWAN.

Czujniki Strips mogą przekazywać informacje o otwarciu/zamknięciu drzwi i okien, mogą mierzyć temperaturę czy też alarmować o wycieku wody.

Czujniki Strips charakteryzują się cienką, dyskretną konstrukcją, łatwym montażem i niskim zużyciem energii, co zapewnia długą pracę na baterii, nawet 10 lat. Najnowsze czujniki firmy Sensative były przedmiotem prezentacji na największej europejskiej konferencji IoT poświęconej LoraWAN, The Things Conference, zorganizowanej w styczniu 2020 w Amsterdamie.

Ze strony JM elektronik pragniemy pokreślić atrakcyjne ceny gateway LoRa dedykowanych do użycia wewnątrz budynków, umożliwiające budowę sieci LoRaWAN po niskich kosztach, także bez konieczności angażowania operatora telekomunikacyjnego.

 

Zapoznaj się ze stacjami bazowymi Kerlink znajdującymi się w ofercie JM elektronik>>

Sensative czujnik.jpg
bottom of page