top of page

Wykorzystanie LoRaWAN na lotnisku Schiphol

w Amsterdamie

Firma Kerlink oraz holenderska firma MCS wdrożyła na jednym z największych międzynarodowych portów lotniczych w Europie sieć czujników systemu odpowiedzialnego za monitorowanie parametrów fizyko-chemicznych lotniska i obiektów. W sieci LoRaWAN pracują m.in. barometry, czujniki temperatury powietrza i poziomu wilgotności, a także magnetometry czy akcelerometry użyte w systemach bezpieczeństwa.

 

Dzięki informacjom z sieci czujników, menedżerowie lotniska mają dane prezentowane w czasie niemal rzeczywistym, co pozwala zoptymalizować zarządzanie lotniskiem, sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem. Służby bezpieczeństwa z kolei mogą natychmiast reagować po wykryciu incydentów.

 

Kerlink dla projektu dostarczył szereg bram LoRa - wewnętrzne Wirnet iFemtoCell oraz zewnętrzne Wirnet iBTS.

Zasięg LoRaWAN jest dostępny we wszystkich miejscach przebywania pasażerów, takich jak hale przylotów i odlotów, salony lotniskowe (Schiphol Plaza), a także w miejscach dostępnych wyłącznie dla obsługi np. pomieszczenia specjalne, magazyny, sortownia bagażu, piwnice.

 

Dzięki dużemu zasięgowi i niskiemu zużyciu energii w porównaniu do WiFi, sieć LoRaWAN idealnie nadaje się do przesyłania danych na duże odległości.

Ze strony JM elektronik pragniemy pokreślić atrakcyjne ceny gateway LoRa dedykowanych do użycia wewnątrz budynków, umożliwiające budowę sieci LoRaWAN po niskich kosztach, także bez konieczności angażowania operatora telekomunikacyjnego.

 

Zapoznaj się ze stacjami bazowymi Kerlink znajdującymi się w ofercie JM elektronik>>

airport-2373727_1920.jpg
bottom of page