top of page

Inteligentne przyciski, które zdalnie włączają i wyłączają urządzenia w sieci LoRaWAN

Przełączniki Milesight WS101 i WS502 to urządzenia z rodzaju Smart Button, działające pod kontrolą sieci LoRaWAN, dzięki której ich możliwości zostały rozbudowane o kolejne funkcje, niedostępne w tradycyjnych przełącznikach.

wertykal-lorawan-smart_obrazek_09.jpg

Smart Button WS101 może wykrywać do trzech różnych sygnałów generowanych jednym przyciskiem (krótkie pojedyncze naciśnięcie, krótkie podwójne naciśnięcie, dłuższe przytrzymanie) i w zależności od instrukcji jakie zostaną przypisane do urządzenia w aplikacji końcowej – może ono realizować niemalże dowolne funkcje w oparciu o informację, którą prześle do serwera. Urządzenie posiada wbudowany buzzer, a także diodę, które powiadamiają użytkownika o każdorazowym wciśnięciu przycisku (funkcje te można w dowolnym momencie również wyłączyć).

 

Przełącznik zasilany jest jednym ogniwem ER14335, które według zapewnień producenta powinno zasilać urządzenie przez 5 lat pod warunkiem, że będzie on wciskany 10 razy dziennie. Zasilanie bateryjne, daje także możliwość umieszczenia przełącznika WS101 w dowolnym miejscu.

Do czego można wykorzystać Smart Button WS101?

  • Sterowanie Smart Building / Smart Home (światło, ogrzewanie, klimatyzacja, rolety);

  • Panic button – wzywanie pomocy lub serwisu – w biurowcach, bankach, galeriach sztuki, a nawet restauracjach, hotelach, na peronach, w windach, toaletach – wszędzie, gdzie może dojść do zagrożenia lub wypadku;

  • Help button - w szpitalach, gdy chory chce wezwać pomoc – warto zauważyć, że przycisk może być umieszczony na mobilnym łóżku lub wózku i przemieszczać się wraz z pacjentem po całym obszarze objętym siecią LoRaWAN;

  • Safe button – do generowania alarmu w zakładach produkcyjnych, w sytuacji wystąpienia dowolnego zagrożenia.

Inteligentny przełącznik WS502 znacznie różni się od WS101. Sam Smart Switch posiada budowę przypominającą zwykły wyłącznik, ale w funkcjonalności nie jest zwykły.

Cechą, która odróżnia te urządzenia jest brak zasilania bateryjnego, ponieważ WS502 jest montowany jak tradycyjny przełącznik w ścianę, puszkę elektryczną oraz wymaga doprowadzenia do niego zasilania. Takie rozwiązanie pozwala WS502 pełnić rolę kontrolera, bezpośredniego sterownika urządzeń elektrycznych zasilanych z sieci 230V.

 

Dzięki zastosowaniu technologii LoRaWAN, WS502 może nie tylko fizycznie sterować podłączonymi urządzeniami – korzystając z przycisków – ale także zdalnie kontrolować i sterować przez sieć LoraWAN oraz z poziomu aplikacji mobilnej, gdzie możliwe jest ustawienie harmonogramu do automatycznego oświetlenia.

 

Dodatkowo stałe podłączenie do sieci elektrycznej, pozwala WS502 na monitorowanie napięcia elektrycznego, prądu, mocy używanej przez urządzenie, zużycia energii oraz współczynnika mocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik jest w stanie lepiej kontrolować zużycie energii elektrycznej.

 

Jak większość urządzeń firmy Milesight przełącznik WS101, a także WS502 są w łatwy sposób konfigurowalne przy pomocy telefonu komórkowego z zainstalowaną aplikacją ToolBox oraz technologią NFC. Użytkownik z poziomu aplikacji może dokonać prostej konfiguracji urządzenia, a także monitorować na bieżąco parametry urządzenia.

 

Wszystkie prezentowane urządzenia dostępne są w naszym Portalu zakupowym B2B.

Więcej informacji o urządzeniach znajdą Państwo pod linkiem>>

Jeśli chcą Państwo przeczytać więcej, zapraszamy do zapoznania się również z innymi urządzeniami pracującymi w sieci LoRaWAN dla Smart Building/Home z naszej oferty>>

bottom of page