Wyniki konkursu na najlepszy artykuł o tematyce LoRaWAN dla Studentów i Absolwentów Politechniki Śląskiej

Informujemy o rozstrzygnięciu konkursu dla studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej na opracowanie najlepszego technicznego artykułu popularno-naukowego, dotyczącego praktycznego zastosowania LoRaWAN. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcy.

 

Z wielką satysfakcją przyjęliśmy wyróżnienie, jakim było objęcie naszego konkursu Honorowym Patronatem przez Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. 

 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - do finałowego etapu zakwalifikowaliśmy 3 prace. Najwyżej oceniona została praca Pana Ritankara Sahu, który jest absolwentem studiów inżynierskich na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, i kontynuuje studia magisterskie na tym samym kierunku.

 

W zwycięskiej pracy (napisanej w języku angielskim) "A Smart Approach to Health Sector Using LPWAN" ("Inteligentne podejście do sektora zdrowia z wykorzystaniem LPWAN") Autor zwraca uwagę na problem braku i przeciążenia personelu medycznego, proponuje wdrożenie w szpitalach sensorów pracujących w sieci LoRaWAN, które w powiązaniu z systemem IoT-SCADA umożliwiłyby precyzyjne monitorowanie i ułatwiłyby zarządzanie temperaturą wilgotnością i oświetleniem na korytarzach, salach operacyjnych, porodowych, OIOM z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdej z tych przestrzeni.

 

W ocenie autora system IoT-SCADA będzie znacznie bardziej efektywny i zapewni lepsze wsparcie personelowi, niż rozwiązania sterowane ręcznie.

 

Zaproponowane w artykule czujniki Adeunis ARF8275A Comfort i Adeunis ARF8180BCB działają wiele lat w oparciu o wbudowane zasilanie bateryjne komunikując się bezprzewodowo w sieci LoRaWAN, dzięki czemu do ich instalacji nie trzeba kuć ścian czy zakładać koryt kablowych, a w rezultacie uruchomienie rozwiązania nie wymaga wyłączenia z ruchu żadnych pomieszczeń, co jest kluczowe w dobie przepełnionych wręcz szpitali falami chorych w pandemii.

 

Praca Pana Ritankara Sahu dostępna pod linkiem>>

politechnika_sl_logo_poziom_pl_rgb.jpg
Adeunis_Motion.png
Adeunis Comfort.png