top of page

Czy LoRaWAN jest już synonimem IoT?

Technologia LoRa i standard LoRaWAN stają się coraz popularniejsze - docierają do coraz większej liczby osób, działają w aplikacjach, które pomagają rozwiązywać wiele problemów i najważniejsze - sprawiają, że życie staje się łatwiejsze.

 

Technologia LoRa wraz z standardem LoRaWAN jest już globalnym rozwiązaniem.


Ponad 170 krajów na świecie posiada wdrożone sieci LoRaWAN, ponad 80% populacji w 15 z 30 krajów o najwyższym PKB jest w zasięgu LoRaWAN. Istnieje ponad 155 publicznych operatorów LoRaWAN! Gdy dodamy do tego ponad 10 000 sieci prywatnych, ponad 2,2 miliona bram i 200 milionów wdrożonych i uruchomionych urządzeń końcowych możemy sobie uzmysłowić, na jaką skalę wykorzystywana już jest LoRaWAN. Przyjmuje się, że w szczycie popularności liczba urządzeń końcowych może wzrosnąć z obecnych 200 milionów do 5 miliardów!*

LoRaWAN działa z wielkim powodzeniem w aplikacjach m.in. z obszarów:

 

 

Standard LoRaWAN jest ciągle rozwijany. Poprawiana jest m.in. dokładność lokalizacji (obecnie do 5 metrów, a nawet mniej), wykorzystywanie zasięgu LoRaWAN przez gatewaye wykorzystujące zasięg komórkowy lub WiFi do wspierania lokalizacji i śledzenia. 

 

Cieszymy się, że jako JM elektronik dokładamy swoje cegiełki w rozpowszechnianiu LoRaWAN. Razem z naszymi partnerami, firmami Kerlink i Adeunis wspieramy naszych Klientów w ich projektach wykorzystujących technologię LoRaWAN.

 

Przedstawicieli firm zainteresowanych wykorzystaniem technologii LoRa i standardu LoRaWAN w swoich aplikacjach, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: wireless@jm.pl 

*Dane pozyskane dzięki uprzejmości firmy Semtech

Przyszłość LoRa.jpg
bottom of page