top of page

Piaseczno w zasięgu LoRaWAN - Emitel wdrożył rozwiązania Smart Cities

Emitel we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno zaprojektował i zbudował sieć oraz skonfigurował i dostarczył czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta.

Zakres prac zrealizowanych przez Emitel obejmował dostawę i uruchomienie 130 czujników na potrzeby zdalnego pomiaru zajętości miejsc parkingowych w wyznaczonych miejscach, 10 ultradźwiękowych czujników do pomiaru poziomu wypełnienia koszy, a także 6 alarmowych czujników zalewowych do monitorowania poziomu wody w rzekach i głównych rowach melioracyjnych. Zamontowano także zestaw czujników badających środowisko naturalne (pomiar temperatury, poziomu hałasu i wilgotności powietrza).

 

Dzięki współpracy z Emitel, Gmina Piaseczno stała się kolejnym na mapie Polski miejscem, które sięgnęło po miano Inteligentnego Miasta wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne w celu zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej.

 

Emitel jako jedna z pierwszych firm rozpoczął realizację nowatorskich projektów w zakresie rozwoju rozwiązań Smart Cities we współpracy z samorządami.

 

W ramach udostępnionej przez Spółkę sieci samorządy mogą wdrażać rozwiązania, które poprawiają standard życia mieszkańców, pomagają w walce z problemem zanieczyszczenia środowiska, czy znalezieniem wolnego miejsca parkingowego w mieście. Takie rozwiązanie zostało wdrożone między innymi we Wrocławiu i przyniosło wiele korzyści dla mieszkańców, m.in. ograniczając ruch autobusów turystycznych a w konsekwencji emisję spali, o czym pisaliśmy>>

Źródło: https://emitel.pl/aktualnosci/gmina-piaseczno-i-emitel-wdrazaja-rozwiazania-smart-cities/

Piaseczno_w_zasięgu_LoRaWAN_850.jpg
bottom of page