Microchip

ATECC608A

Bezpieczne uwierzytelnianie w LoRaWAN - Microchip ATECC608A

Podrabiane produkty, cyberataki przeprowadzane zdalnie, zagrożenia wpływające na bezpieczeństwo wszystkich gałęzi gospodarki. Koszty napraw wyrządzonych szkód są bardzo wysokie, o ile możliwe. Firma Microchip zaprezentowała narzędzie minimalizujące ryzyko przeprowadzenia skutecznego ataku - układ ATECC608A.

Przy wsparciu różnych technik kryptograficznych oraz przechowywaniu kluczy w sprzętowo zabezpieczonym obszarze pamięci, ATECC608A zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w projektach. Wyposażono go dodatkowo w generator liczb losowych (TRNG), który jest zgodny ze standardem FIPS.

Podczas konferencji The Things Conference w Amsterdamie poświęconej LoRaWAN, firma Microchip we współpracy z The Things Industries, w oparciu o omawiany układ, zaprezentowała pierwsze w branży kompleksowe rozwiązanie dla bezpieczeństwa - ATECC608A-MAHTN-T. Wspólne rozwiązanie upraszcza obsługę urządzeń LoRaWAN i rozwiązuje wyzwania logistyczne związane z zarządzaniem kluczami uwierzytelniającymi LoRaWAN przez cały okres eksploatacji urządzenia.

Wspólna oferta Microchip i The Things Industries przekłada się na ofertę specjalną - cena zakupu układu ATECC608A-MAHTN-T obejmuje roczną subskrypcję dla usługi serwera The Things Industries. W przypadku gdy urządzenie zidentyfikuje się, aby dołączyć do sieci LoRaWAN, sieć kontaktuje się z serwerem The Things Industries w celu sprawdzenia, czy pochodzi z zaufanego, a nie z fałszywego urządzenia. Po upływie roku The Things Industries oferuje opcję przedłużenia usługi.

Zapytaj o cenę i dostępność >>