top of page

Wykorzystanie LoRaWAN w oprawach do oświetlenia awaryjnego

Smart Building to szybko rozwijający się segment sieci IoT. Na całym świecie inteligentne połączenie sieci komunikacyjnych, czujników i aplikacji przynosi niespotykane dotąd narzędzia i rozwiązania do optymalizacji energii i systemów ostrzegania. Wszystko to ma na celu zmniejszenie zużycia energii i poprawę bezpieczeństwa w budynku. Firma Legrand przeprowadziła badania rynku pod względem oczekiwań odnośnie systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacji budynków. System musiał być prosty w projektowaniu i zainstalowaniu, przyjazny dla użytkownika i dający się dostosować się do każdego rodzaju budynku. Tak powstał system opraw o nazwie Galaxy.

 

W systemie Galaxy wykorzystano technologię komunikacji bezprzewodowej LoRaWAN ze względu na niskie zapotrzebowanie na energię i bardzo dobrą propagację oraz odporność na zakłócenia. Firma Kerlink wspiera projektantów i producentów w pracach projektowych, co przekłada się na redukcję kosztów rozwoju i skraca czas wprowadzenia produktu na rynek.

 

Legrand wykorzystał w projekcie wiedzę inżynierów firmy Kerlink w tworzeniu oprogramowania wbudowanego i projektowania sprzętu, w tym w badaniach kompatybilności elektromagnetycznej.

 

Oprawy oświetleniowe (oprawy awaryjne Galaxy), zawierają oprócz LoRaWAN komunikację Bluetooth.

 

Unikalna architektura i możliwość konfiguracji sprawia, że system Galaxy można zastosować z pełną elastycznością w każdym rodzaju budynku.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas>>

bottom of page