top of page

LoRaWAN w Meksyku wykorzystana w Smart Agriculture

Obecnie wdrożenie rozwiązania Smart Agriculture zapewnia możliwość monitorowania pól, automatyzacji systemów nawadniania i przewidywania zmian pogody w celu lepszego zarządzania zasobami. W ten sposób agrobiznes może zmniejszyć wpływ na środowisko, obniżyć koszty i zmaksymalizować wydajność plonów.

 

Dzięki technologii LoRaWAN, bezprzewodowe czujniki dalekiego zasięgu mogą być używane do przesyłania danych z pola uprawnego/plantacji do chmury, umożliwiając rolnikom wykorzystanie tych informacji do usprawnienia ich działań. W sektorze rolnym jedną z kluczowych zalet LoRaWAN jest możliwość zapewnienia zasięgu na duże odległości w odległych lokalizacjach, gdzie zasięg Internetu i dostęp do zasilania z sieci jest ograniczony.

 

Największym wyzwaniem we wdrażaniu inteligentnego rozwiązania dla rolnictwa jest trudność w znalezieniu rozwiązań w zakresie połączeń internetowych w odległych miejscach. Gospodarstwa przeważnie są daleko od miast i z tego powodu nie mają infrastruktury umożliwiającej podłączenie do sieci.

 

Problemem są także przerwy w dostawach prądu, przez co można utracić ważne dane.

Sieć LoRaWAN została wdrożona w południowym Meksyku na plantacji oleju palmowego Uumbal. Plantacja posiada powierzchnię ponad 6000 hektarów.

Korzyści płynące z rozwiązania LoRaWAN są dla firmy ogromne. Największą wartością jest pewność generowanych informacji. Dzięki temu wzrosła wydajność upraw przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia wody do nawadniania pól. W tej chwili Uumbal ma w czasie rzeczywistym informacje o tym, co dzieje się na plantacji, dzięki czemu decyzje mogą być podejmowane na bieżąco.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bram LoRaWAN firmy Kerlink>>

LoRaWAN%2520w%2520Meksyku_edited_edited.
bottom of page