top of page

LoRaWAN perłą wśród małży

Prosto ze słonecznego stanu emerytów, który kojarzy się ze słynną Beach a także startem rakiet w kosmos, zawitał ciekawy case wykorzystania komunikacji LoRaWAN, którą pomogła wdrożyć firma Kerlink. LoRaWAN została wykorzystana do monitorowania jakości wody, w której hodowane są małże. 

 

Małże do funkcjonowania potrzebują bardzo czystej wody. Dlatego hodowcy małży z Florydy wraz z firmą Kerlink wykorzystały rozwiązania jakie daje Internet Rzeczy z siecią LoRaWAN i na bieżąco monitorują jakość wody i inne parametry akwakultury. 

 

Stacja monitorująca umiejscowiona jest w pobliżu Cedar Key – wykorzystano w niej oparty na chmurze system, który zbiera na bieżąco dane z czujników w czasie rzeczywistym. Dane są przesyłane za pomocą gateway Kerlink Wirnet iFemtoCell-Evolution, który umożliwia łatwą instalację. 

 

Stacja monitorowania jakości wody dostarcza ciągłych informacji na temat temperatury wody, zasolenia i rozpuszczonego tlenu dla hodowców małży w Cedar Key, pozwalając im na podejmowanie terminowych i świadomych decyzji dotyczących zarządzania hodowlą.

Dzięki powyższym informacjom morscy farmerzy udoskonalają swoje praktyki, wybierają najlepszy moment na zakładanie kolonii oraz zbiory, porównują straty w uprawach z jakością wody, identyfikują trendy w warunkach środowiskowych i  krytycznych dla zdrowia i produkcji małży. 

Sieć LoRaWAN została wybrana dla transmisji bezprzewodowej z sensorów ze względu na energooszczędność tej technologii, umożliwiającej wieloletnią pracę sensorów na zasilaniu bateryjnym. Brak konieczności wymiany baterii umożliwił skonstruowanie sensorów odpornych na oddziaływanie środowiska morskiego, które mogą pracować w pełnym zanurzeniu. 

Bardzo dobra propagacja modulacji LoRa pozwoliła uzyskać wielokilometrowe zasięgi wprost z sensorów pracujących pod wodą. 

Przedstawione case study jest kolejnym przykładem wykorzystania sieci LoRaWAN do pracy na pełnym morzu. Polecamy Państwa uwadze także inny artykuł w którym opisujemy inny przypadek, tym razem z Morza Północnego>>

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Portalu zakupowego B2B firmy JM elektronik, gdzie znajdą Państwo bramki dostępowe firmy Kerlink>>

LoRaWAN będzie przedmiotem szkolenia Wireless Day, które zostanie przeprowadzone w dniach 20-23.09 w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim i zachowa nieodpłatny charakter. Więcej szczegółów, w tym agenda pod linkiem>>

 

Nie czekaj do ostatniej chwili! Zapisz się już dziś. Formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem>>

Case Study LoRaWAN Perła 1.jpg
bottom of page