top of page

Jak sprawdzić
zasięg sieci LoRaWAN w terenie? 

Inżynierowie, którzy zastanawiają się nad wyborem sieci LoRaWAN z pewnością zadali sobie pytania w jaki sposób sprawdzać zasięg sieci LoRaWAN w terenie, w jakiej lokalizacji umieścić sensor czy jaki w danej lokalizacji będzie optymalny spread factor, decydujący o żywotności zasilania z baterii. Gdzie zatem zlokalizować Gateway, aby zasięg sieci LoRaWAN był najlepszy?

W odpowiedzi na te pytania inżynierowie firmy JM elektronik przygotowali krótki film, prezentujący działanie Field Test Device (ARF8123AA) produkcji Adeunis - urządzenia służącego do testowania zasięgu sieci LoRaWAN. 

 

 

 

 

 

Field Test Device może być wykorzystany w aplikacjach testujących zasięg komunikacji z czujnikami w konkretnych miejscach, podczas śledzenia zasobów lub do sprawdzania mocy sygnału. Wyposażony jest w ekran LCD, na którym można sprawdzić takie informacje jak współrzędne GPS, temperaturę, poziom naładowania baterii czy ilość wysyłanych ramek. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi może być użytkowany przez wiele godzin oraz ładowany za pomocą ładowarki do telefonu. 

Więcej informacji na temat testera firmy Adeunis znajdą Państwo pod linkiem>> 

Adeunis logo 1.png
bottom of page