top of page

Czy wiesz, że Helium może stać się najpopularniejszą globalną, bezprzewodową siecią IoT na świecie?

helium-hnt-logo.png

IWywołana na początku artykułu firma Kerlink opracowuje na bazie swoich najpopularniejszych Gateway wersje z wbudowanym oprogramowaniem do wydobywania HNT.

W ofercie firmy znajdą się trzy modele bram wyposażone w oprogramowanie do wydobycia HNT LoRaWAN Wirnet iFemtoCell, Wirnet iFemtoCell-evolution oraz Wirnet iStation.

Jak w praktyce wygląda uzyskiwanie korzyści z budowy i utrzymywania zasięgu sieci LongFi (LoRaWAN)? Dowiedzą się tego Państwo z obszernego artykułu firmy JM elektronik znajdującego się pod linkiem>>

Firma JM elektronik jako wiodący dystrybutor urządzeń firmy Kerlink zapewnia wsparcie wysoko wyspecjalizowanych inżynierów. W ofercie firmy JM elektronik znajdą Państwo również inne produkty firmy Kerlink powstałe z myślą o sieci LoRaWAN. 

Osoby zainteresowane budową sieci LongFi prosimy o pozostawienie danych kontaktowych poprzez wypełnianie formularza, dzięki czemu skontaktujemy się z Państwem i będziemy na bieżąco informować o rozwoju sieci Helium oraz dedykowanych dla niej urządzeń Kerlink. 

Internet Rzeczy jest coraz bardziej popularny na całym świecie. Firma Helium Systems zaproponowała, prawdopodobnie rewolucyjną, ideę budowy sieci IoT opartej na LoRaWAN.

 

Na czym ma polegać powiązanie sieci IoT z kryptowalutą Helium? Do czego może doprowadzić?

Na początku trzeba wspomnieć, że wśród dostawców urządzeń dla tej sieci znajduje się firma Kerlink z jej bramami. 

Sama sieć Helium została stworzona już w 2013 roku w celu zbudowania bezprzewodowej sieci IoT typu peer-to-peer: jako wiodącą technologię wybrano LoRaWAN. Powstała propozycja skierowania  na globalny rynek rządzeń IoT zapewniając globalne pokrycie otwartą siecią: Helium. Jest to pierwsza na świecie sieć Hotspotów z globalnym zasięgiem, zapewniająca użytkownikowi zasięg LoRaWAN bez stawiania jakichkolwiek barier.

Firma Helium Systems stworzyła technologię LongFi, jest to połączenie protokołu bezprzewodowego LoRaWAN i technologii blockchain Helium.

bottom of page